Pewnie wiele osób zastanawiało się kiedykolwiek jakie panele wybrać do salonu – czym się kierować? Parametrami technicznymi, walorami funkcjonalnymi, czy wyglądem? Postaram się to wyjaśnić w krótkim wpisie, abyście nie mieli już nigdy wątpliwości.

Pierwsza sprawa – wygląd. Dobierając panele podłogowe do naszego pomieszczenia, trzeba koniecznie wziąc pod uwagę wystrój naszego wnętrza. Trzeba wybrać taką podłogę, aby całość prezentowała się spójnie i harmonijnie. Trzeba wziąć również pod uwagę jakie jest naświetlenie pokoju. Jeżeli jest niskie, zazwyczaj są polecane podłogi jasne, które dodatkowo rozjaśnią i optycznie powiększą pokój. Z kolei w dużym i dobrze nasłonecznionym pokoju świetnie będą się prezentowały jasne jak i ciemne panele.

Panele podłogowe mają także różne wzory. Najczęściej jednak imitują one strukturę drewna, choć znajdzie się też tradycyjna jodełka. W pomieszczeniach małych sprawdzą się idealnie wąskie panele. Z kolei w większych pokojach, szersze panele będą się prezentowały równie dobrze. Nowym odkryciem mody są panele imitujące płytki, które łączą w sobie wszystkie cechy paneli podłogowych najwyższej klasy i charakterystyczny design kafli podłogowych.

Wiemy już jakie panele wybrać jeżeli chodzi o wygląd, ale co z funkcjonalnością? W tym przypadku najbezpieczniej jest kupić podłogi od znanych marek takich jak: Barlinek, Quick-Step, Parador, Wineo, Weninger czy Baltic Wood. Według mnie nie ma sensu ryzykować zakupu niskiej jakości paneli. Nie mają one żadnej gwarancji, a sam kolor może wyblaknąć po roku od promieni UV. Panele podłogowe wysokiej jakości gwarantują gwarancję na taką okoliczność na 25 lub 30 lat. Zastanawiacie się dlaczego? Są pewni, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Są one także dużo bardziej odporne na zadrapania, plamy, a część z nich jest w 100% wodoodporna.

Jednym ze sklepów w których możemy zakupić takowe panele jest https://podlogi24.net – ten sklep mogę Wam polecić jeśli planujecie remont. Nie znajdziecie w nim tanich podróbek, a same panele podłogowe najwyższej klasy.

  Czym jest Deska Barlinecka, czyli inaczej Parkiet Barlinecki?

sklep z podłogami

By admin